Marta Fandrey, LL.M.

radca prawny

W mojej pracy przede wszystkim wspieram polskich przedsiębiorców, których różne drogi skierowały na niemiecki rynek.
[Więcej >>>]

Załóż spółkę w Niemczech

Szkolenie – niemiecka ustawa o obowiązkach dot. należytej staranności przedsiębiorców w łańcuchach dostaw – Lieferkettengesetz

Marta Fandrey13 czerwca 2023Komentarze (0)

Szkolenie nt. ustawy Lieferkettengesetz

1 stycznia 2023 r. weszła w Niemczech w życie ustawa o obowiązkach dot. należytej staranności przedsiębiorców w łańcuchach dostaw – Lieferkettengesetz.

Nakłada ona na niemieckich przedsiębiorców liczne obowiązki związane z przestrzeganiem standardów dotyczących praw człowieka i ochrony środowiska u bezpośrednich i pośrednich dostawców z całego świata.

Lieferkettengesetz

Oznacza to, że średnie i duże niemieckie firmy (zatrudniające ponad 3000 pracowników, a od 1 stycznia 2024 r. ponad 1000 pracowników) będą musiały wykazać poprzez wdrożenie specjalnych procedur, że współpracują z dostawcami i usługodawcami, którzy przestrzegają określonych w ustawie standardów praw człowieka i ochrony środowiska.

Zatem ustawa ta dotyczy pośrednio wielu polskich przedsiębiorców, którzy eksportują swoje towary lub usługi do Niemiec.

Branże, w których niemieccy kontrahenci będą musieli wdrożyć procedury wymagane ustawą to w szczególności: importerzy towarów z Europy, branża budowlana, rolnictwo i rybołówstwo, usługi sprzątania i ochrony oraz transport i logistyka.

Specjalnie dla polskich przedsiębiorców prowadzę wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK) szkolenia na temat tej ustawy.

Najbliższy termin szkolenia to 24 października 2023r.

Zapisy pod adresem: https://ahk.pl/pl/szkolenie-ustawa-o-obowiazkach-dot-nalezytej-starannosci-przedsiebiorcow-w-lancuchach-dostaw-lieferkettengesetz

Zapraszam!

          Marta Fandrey
          radca prawny

Zdjęcie: Tiger Lily

***

Niemiecki rejestr beneficjentów rzeczywistych

Rejestr beneficjentów rzeczywistych swego czasu budził w Polsce trochę emocji. Przepisy o rejestrze bazują na regulacjach europejskich.

Jak wygląda Niemiecki rejestr beneficjentów rzeczywistych? [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marta Fandrey, LL.M. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marta Fandrey, LL.M. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis: